דשא סינטטי הוא מוצר נפלא, שחוסך מכם את כל הטיפול וההשקיה של דשא טבעי, והוא מעניק מראה מקסים לכל גינה ושטח שבו הוא מותקן. המחשבה על דשא סינטטי היא גם מחשבה ירוקה שמורידה את תצרוכת המים שלכם וחוסכת לכם כסף רב לטווח ארוך.

למה לבחור בדשא סינטטי?

דשא סינטטי מונע מכם את כל ההתעסקות והזמן שיש להשקיע בדשא טבעי. דשא סינטטי עולה קצת יותר, אבל העלות הראשונית מתקזזת עם השנים בגלל עמידותו בכל מזג אוויר והוא חוסך לנו בצורות שונות ומגוונות לרבות:

  • זמן טיפול ותחזוקה
  • בזבוז מים יקרים
  • מאמץ בטיפול הנדרש מדשא טבעי

דשא סינטטי עשוי מחומרים פלסטיים חזקים ומאד עמידים, ומבחינה אסתטית הוא דומה בכל לדשא טבעי. כיום נעשה שימוש בדשא סינטטי במקומות כמו: גנים ציבוריים, פארקים גדולים, מגרשי ספורט שונים, חצרות של בתים פרטיים או משותפים, במרפסות גדולות וכיוצא באלה.

כיצד תבחרו דשא סינטטי

כדי לבחור דשא סינטטי מאיכות טובה עליכם לפנות לחברה המשווקת והמתקינה דשאים אלה שברשותה מגוון רחב של אפשרויות. התייעצות עם נציג החברה תאפשר לכם להבין אודות הסוגים השונים המשמשים במקומות ולצרכים שונים, וכפועל יוצא מכך תוכלו לדעת בדיוק, מהו הדשא הנכון עבורכם.

בנוסף, יש לברר אודות אפשרויות הניקוי של דשא זה, כי כמו כל חומר אחר החשוף לרטיבות וחום, בעלי חיים וכדומה, גם דשא סינטטי מתלכלך, ולכן רצוי לברר היטב אודות אפשרויות הניקוי שלו. דשא כזה ניתן לנקות באמצעות מים, הברשה במטאטא, שואב אבק או מפוח לפיזור העלים.

כמו כן יש לוודא, כי התקנת הדשא קלה ונוחה, ולאלה מבינכם שמעוניינים להתקין דשא זה בעצמם, יש לקבל הוראות מדוייקות כיצד לעשות זאת בקלות ובמהירות.

כיצד לזהות דשא סינטטי מאיכות טובה?

תהליך הבחירה של דשא כזה כולל גם בחירת האיכות של הדשא והדגמים החדשים דומים מאד במראה שלהם לדשא טבעי, הם מיוצרים מפוליאטלין, והם עמידים נגד קרינת UV. עמידות החומר מבטיחה שהדשא יחזיק מעמד לשנים רבות, גם לאחר חשיפה ממושכת לשמש הישראלית החזקה. בנוסף לסוג החומר יש להקפיד גם על המרכיבים הבאים:

צפיפות ומשקל – יש להקפיד כי צפיפות התפרים למ"ר תהיה גדולה (בין 160-200) וניתן לבקש דשא איכותי גם לפי משקל למטר רבוע שאמור להיות 2.5 ק"ג לפחות.

תקנים – דשא סינטטי חייב לעמוד בתקנים של איכות הסביבה ללא חומרים רעילים כלל. את זה ניתן לוודא על ידי בדיקת התעודות והמסמכים המתלווים לרכישת הדשא.

מרקם ורכות הדשא – אלה נמדדים על ידי "דטקס" שהוא המונח המקצועי לכך. הרמה הסטנדרטית של מדד זה היא 8800, כאשר מדד גבוה יותר  מצביע על סיבים עמידים יותר.

מגע נעים – לפני רכישת דשא לכו עליו, והרגישו אותו בכפות הרגליים (ללא נעליים). מגע נעים הוא אינדיקציה טובה לדשא איכותי.