הדפסה
קטגוריה: בריאות
כניסות: 780

רבים חושבים שטיפול שיניים הוא לא כל כך נעים. ובכן בדרך כלל יש כמה אי נוחות עם טיפול שיניים שלרוב מתבטאים בכאבים שחשים בחלל הפה ובעובדה שהרופא צריך להיכנס לנו ממש לתוך הפה עם המכשירים שלו כדי לטפל בנו. ככל שאנו מתבגרים ונחשפים לשיטות טיפול מתקדמות ברפואה הקונבנציונאלית וכן ברפואה האסתטית אנו מבינים שזה לא כל כך נורא ושניתן בהחלט ליהנות מטיפול שיניים מקצועית ואיכותי מבלי לסבול ומבלי לפחד. דוגמה פופולרית לכך היא ציפוי שיניים.

מהו טיפול ציפויי חרסינה לשיניים?

במקרים רבים נרצה לבצע תיקונים שונים בשיניים ובחיוך שלנו. לעתים השיניים עשויות לקבל גוון שונה, להתעקם מעט או אפילו חור בשן, שבר/סדק בשל חבטה שחטפנו ועוד. הסיבה לטיפול ציפויי השיניים תהיה לרוב אסתטית וכי אנשים רבים רוצים חיוך צחור ויפה עם שיניים ישרות ומסודרות. ציפוי שיניים יכולים לעשות את העבודה וניתן אפילו לעשות את הטיפול בזמן קצר יחסית ולהתחיל ליהנות מהחיוך החדש שלנו מהר מאוד.

תהליך טיפול ציפוי שיניים ומה עושים בכל מפגש?

מפגש 1 – הפגישה הראשונה בין המטופל לרופא תהיה מעין פגישת ייעוץ. הרופא יבצע בדיקות קליניות ראשוניות והמטופל ישתף את הרופא בתוצאות הרצויות שהוא מצפה להן. הטיפול מתבצע בהתאמה אישית לכל מטופל, לפי מבנה הלסת שלו, השיניים, מצבם והציפיות של המטופל. כל אחד רשאי לבחור את צבע וצורת השיניים הרצויים עבורו וכיצד הוא ירגיש עמם בנוח מבחינתו. לאחר תיאום הציפיות. הייעוץ והדרכת המטופל לגבי הטיפול, כמות השיניים הרצויות לטיפול וכו'. יזומן המטופל לפגישה נוספת. ייתכן ובמהלך הפגישה הראשונה כבר יילקחו מידותיו של המטופל ואלה ישלחו למעבדה לקראת הטיפול הבא.

מפגש 2 – לאחר שהרופא הכין את ההדמיה של החיוך במחשב על פי מידותיו ונתוניו של הלקוח ותיאום הציפיות שעשה עמו, יגיע הלקוח להתרשם מההדמיה. במידה והכול תקין ניתן להתחיל בתהליך. בתהליך זה הרופא יבצע השחזה ושיוף של השיניים לפי צורך (ישנם מקרים בהם לא צריך השחזה של השיניים. המטופל ידע מכך לפני תחילת הטיפול בכל מקרה). לאחר מכן ידביק הרופא ציפוי מעבר שהוא ציפוי זמני במידות המודל שבחר, כדי לדמות בצורה חיה את המודל על המטופל. המטופל יהיה רשאי להסתובב כשבוע-שבועיים עם הציפוי הזמני עד הפגישה השלישית.

מפגש 3 – לאחר שהמטופל יתרשם מספיק זמן מהשינוי בחיוך שלו, מהתגובות שהוא מקבל ומהאופן שבו הוא מתרגל מחדש לשיניים שלו ניתן כעת להסיר את הציפוי הזמני ולהדביק את הציפוי הקבוע שהגיע מהמעבדה. כל שן מטופלת בנפרד כך שהמטופל יוכל להשתמש בחוט דנטלי לשמירה על בריאות דנטלית וחלל הפה לאחר מכן. לאחר סיום הליטושים המטופל יהיה מוכן לצאת מהקליניקה עם החיוך החדש שלו וככל הנראה שיפור משמעותי בחייו ובביטחון שלו.