דשא סינטטי הוא מוצר נפלא, שחוסך מכם את כל הטיפול וההשקיה של דשא טבעי, והוא מעניק מראה מקסים לכל גינה ושטח שבו הוא מותקן. המחשבה על דשא סינטטי היא גם מחשבה ירוקה שמורידה את תצרוכת המים שלכם וחוסכת לכם כסף רב לטווח ארוך.

למה לבחור בדשא סינטטי?

דשא סינטטי מונע מכם את כל ההתעסקות והזמן שיש להשקיע בדשא טבעי. דשא סינטטי עולה קצת יותר, אבל העלות הראשונית מתקזזת עם השנים בגלל עמידותו בכל מזג אוויר והוא חוסך לנו בצורות שונות ומגוונות לרבות:

  • זמן טיפול ותחזוקה
  • בזבוז מים יקרים
  • מאמץ בטיפול הנדרש מדשא טבעי

דשא סינטטי עשוי מחומרים פלסטיים חזקים ומאד עמידים, ומבחינה אסתטית הוא דומה בכל לדשא טבעי. כיום נעשה שימוש בדשא סינטטי במקומות כמו: גנים ציבוריים, פארקים גדולים, מגרשי ספורט שונים, חצרות של בתים פרטיים או משותפים, במרפסות גדולות וכיוצא באלה.

כיצד תבחרו דשא סינטטי

כדי לבחור דשא סינטטי מאיכות טובה עליכם לפנות לחברה המשווקת והמתקינה דשאים אלה שברשותה מגוון רחב של אפשרויות. התייעצות עם נציג החברה תאפשר לכם להבין אודות הסוגים השונים המשמשים במקומות ולצרכים שונים, וכפועל יוצא מכך תוכלו לדעת בדיוק, מהו הדשא הנכון עבורכם.

בנוסף, יש לברר אודות אפשרויות הניקוי של דשא זה, כי כמו כל חומר אחר החשוף לרטיבות וחום, בעלי חיים וכדומה, גם דשא סינטטי מתלכלך, ולכן רצוי לברר היטב אודות אפשרויות הניקוי שלו. דשא כזה ניתן לנקות באמצעות מים, הברשה במטאטא, שואב אבק או מפוח לפיזור העלים.

כמו כן יש לוודא, כי התקנת הדשא קלה ונוחה, ולאלה מבינכם שמעוניינים להתקין דשא זה בעצמם, יש לקבל הוראות מדוייקות כיצד לעשות זאת בקלות ובמהירות.

כיצד לזהות דשא סינטטי מאיכות טובה?

תהליך הבחירה של דשא כזה כולל גם בחירת האיכות של הדשא והדגמים החדשים דומים מאד במראה שלהם לדשא טבעי, הם מיוצרים מפוליאטלין, והם עמידים נגד קרינת UV. עמידות החומר מבטיחה שהדשא יחזיק מעמד לשנים רבות, גם לאחר חשיפה ממושכת לשמש הישראלית החזקה. בנוסף לסוג החומר יש להקפיד גם על המרכיבים הבאים:

צפיפות ומשקל – יש להקפיד כי צפיפות התפרים למ"ר תהיה גדולה (בין 160-200) וניתן לבקש דשא איכותי גם לפי משקל למטר רבוע שאמור להיות 2.5 ק"ג לפחות.

תקנים – דשא סינטטי חייב לעמוד בתקנים של איכות הסביבה ללא חומרים רעילים כלל. את זה ניתן לוודא על ידי בדיקת התעודות והמסמכים המתלווים לרכישת הדשא.

מרקם ורכות הדשא – אלה נמדדים על ידי "דטקס" שהוא המונח המקצועי לכך. הרמה הסטנדרטית של מדד זה היא 8800, כאשר מדד גבוה יותר  מצביע על סיבים עמידים יותר.

מגע נעים – לפני רכישת דשא לכו עליו, והרגישו אותו בכפות הרגליים (ללא נעליים). מגע נעים הוא אינדיקציה טובה לדשא איכותי.

 

הבחירה בהתקנת מעקה זכוכית למדרגות היא בחירה שנובעת בדרך כלל מסיבות אסתטיות. הבחירה שלא להתקין מעקה זכוכית היא בחירה שנובעת בדרך כלל מסיבות בטיחותיות. בפועל, מעקה זכוכית למדרגות הוא מעקה בטיחותי לחלוטין שמתפקד בתור מעקה בטיחות למדרגות בכל היבט אפשרי. 

מהו היתרון האסתטי של מעקה זכוכית למדרגות?

כדי להבין את ההשפעה של התקנת מעקה בטיחות למדרגות על האסתטיקה של הבית, ניקח שני מצבי קיצון. האחד הוא מצב בו לא מותקן כלל מעקה למדרגות, והשני הוא מצב בו מותקן מעקה עץ אטום וגבוה. במקרה הראשון, ניתן ליהנות ממעבר חופשי של אור ואוויר, ומתחושת מרחב פתוח וחופשי. במקרה השני, הופך המעקה לחסם של אור ואוויר, ויוצר מעין תחושה של מרחב סגור וקטן.

מעקה זכוכית הוא למעשה המעקה היחיד שמעניק לכם את רמת הבטיחות לה אתם מצפים בהתקנת מעקה בטיחות למדרגות, ומצד שני משמר את תחושת המרחב של חדר מדרגות פתוח לחלוטין. מעקה זה מאפשר לאור לזרום באופן חופשי בין הקומות, ואינו יוצר תחושה של מרחב סגור ומוקטן, ובמקביל מספק את התמיכה הנדרשת בכדי למנוע נפילה או מעידה במדרגות ומהן.

השאלה היא האם מדובר במעקה בטיחותי, והתשובה היא בהחלט כן

אחרי שהבנו את היתרון האסתטי של מעקה זכוכית למדרגות, נותרת השאלה לגבי רמת הבטיחות שיודע מעקה כזה להציע. המחשבה הראשונה היא שמדובר במעקה עשוי זכוכית, ולכן לא רק שהוא אינו מספיק חזק בכדי לספק את התמיכה הנדרשת, אלא שהוא עלול להתנפץ וליצור סיכון אף גדול יותר למשתמשים במדרגות.

בפועל, מעקה זכוכית למדרגות הוא מעקה בטוח בדיוק כמו כל מעקה אחר, ולא רק שאין חשש להתנפצות המעקה אלא שהוא יודע לספק את התמיכה הנדרשת בכל תנאי סביר של שימוש במדרגות, ממש כמו מעקה עץ או מתכת. את חוזקו המבני משיג מעקה הזכוכית באמצעות שתי שכבות של לוחות זכוכית, המצופות באמצעות שכבה פולימרית מאסיבית. שכבה זו מונעת כל אפשרות של היסדקות או שבירת הזכוכית, וכן מעניקה למעקה חוזק מבני רב כפי שמצופה מכל מעקה בטיחות למדרגות.

אמנם לא מומלץ לנסות את זה בבית, אבל מעקה זכוכית למדרגות יכול לעמוד גם במכות פטיש, ולבטח בבעיטות, בפגיעת כדורגל או בכל פגיעה סבירה אחרת שניתן לצפות לה בבית. מכל מקום, לא מדובר במעקה שעשוי מזכוכית אחת חשופה, אלא ממערכת שלמה שעוצבה בדיוק למטרה זו, וכוללת בתוכה שורה של אלמנטים המיועדים ליצור את רמת הבטיחות הנדרשת תוך שמירה על השקיפות המלאה של הזכוכית. 

ומה לגבי המחיר?

ככלל, מעקה זכוכית לא אמור לעלות יקר יותר או זול יותר ממעקה עץ או מתכת. עלות המעקה תלויה בדרך כלל בכמות חומר הגלם בו נעשה שימוש, בסוג חומר הגלם וברמת המורכבות של עיצוב המעקה. אם אתם בוחרים להזמין מעקה זכוכית שעשוי מלוחות זכוכית מלאים, הרי שמדובר בכמות גדולה של חומר גלם, מה שעשוי לייקר את המעקה אך גם לספק לכם מעקה בעל מראה יוקרתי ומעוצב. לחילופין, תוכלו להזמין מעקה שעשוי מרצועות של זכוכית עם מרווחים ביניהם, או מעמודי זכוכית או כל תצורה אחרת, שאינה עושה שימוש רב בחומר גלם. דברים אלה נכונים גם לגבי מעקות עץ או מתכת, ואת הגמישות שאתם יכולים ליישם בסוגי מעקה אלה, תוכלו ליישם גם במעקה זכוכית למדרגות.

בשורה התחתונה, אם אתם שוקלים את האפשרות להתקין מעקה זכוכית למדרגות, ואתם מוטרדים מנושא הבטיחות, אתם יכולים להסיר כל חשש מליבכם. מעקה הזכוכית מאפשר לכם ליהנות משורה של יתרונות אסתטיים, מתחושת מרחב פתוח וחופש, ממעבר של אור ואוויר בחדר המדרגות ובין הקומות, ובמקביל ליהנות גם מחוזק מבני שיבטיח שימוש בטוח במדרגות בכל תנאי סביר, ללא כל חשש לשבירה או היסדקות של מעקה הזכוכית.